ako schudnúť s gouté

Goute.eu

sa mení na

Goute.sk

V prepracovanom eshope vám prinášame vyšší užívateľský komfort a mnoho nových funkcií. Po chvíli budete presmerovaný na goute.sk.

Rovno prejsť na goute.sk
Euro | | prihlásenie

Skôr, ako si prečítate o proteínovej diéte a jej fázach, dovoľte nám uviesť dôvody,

prečo práve proteínová diéta GOUTÉ.

Pretože GOUTÉ je:

1. Účinná diéta overená zákazníkmi na heureka.sk. S diétou GOUTE schudnete.

2. Vedecky overená. Proteíny vyživujú svaly, preto chudnete bez úbytku svalovej hmoty. 

3. Vďaka vysokému podielu kvalitných bielkovín je diéta GOUTE účinnejšia v porovnaní s diétami, ktoré obsahujú menej bielkovín a viac sacharidov.

4. GOUTÉ ponúka široký sortiment a skvelé chute francúzskej kvality.

5. Ponúka cenovo výhodné produkty i doprava.

6. Väčšina jedál obsahuje vitamíny.

7. Proteíny majú okrem účinnosti pri chudnutí a budovaní svalovej hmoty priaznivý vplyv kosti.

8. Pri procese doručovania sú klienti vždy kontaktovaní smskou alebo emailom. V prípade voľby kuriérskej spoločnosti DPD sú balíky doručované nasledujúci pracovný deň po vyexpedovaní / vytvorení objednávky.

9. GOUTÉ je autonómny slovenský predajca, nie filiálka zahraničných predajcov.

10. Investujete do jedla a chudnutia zároveň.

Príprava proteínových jedál je jednoduchá, o čom sa možete presvedčiť vo VIDEU proteínová diéta gouté.


Stránku si môžete uložiť medzi svoje obľúbené, resp. sa môžete zaregistrovať do nášho eshopu – registráciou sa ničomu nezaväzujete.

Volajte 0918 600 913.

————————————————————–

Kliknite na kategórie úplne hore (na stolovom počítači vľavo) a oboznámte sa s pestrou paletou našich výrobkov, prípadne

 Vstúp do eshopu proteínová diéta

————————————————————–

SCHUDNITE S ÚČINNOU PROTEÍNOVOU DIÉTOU GOUTÉ

Počas diéty dodržujte všeobecné pokyny zdravého stravovania. Diéta sa neodporúča tehotným a dojčiacim matkám. V prípade choroby konzultujte nasadenie diéty s vaším lekárom!

Pri dlhodobejšom užívaní bielkovinovej diéty odporúčame konzumovať max. 2-3 proteínové jedlá gouté denne (záleží od váhy klienta), aby neprišlo k prekročeniu odporúčanej dennej dávky bielkovín (0,8 g – 1 g na kilo váhy) a následnému zaťaženiu obličiek.

 1. Čo je proteínová diéta?
 2. Pre koho je proteínová diéta gouté určená?
 3. Výhody proteínovej diéty gouté
 4. Etapy ako schudnúť s gouté
  1. etapa
  2. etapa
  3. etapa
  4. etapa 
 5. Všeobecné pravidlá ako schudnúť s gouté

ČO JE PROTEÍNOVÁ DIÉTA?

Proteínová (bielkovinová) diéta je spôsob stravovania, ktorým osoba prijíma vysoký podiel bielkovín, nízky obsah tukov a sacharidov. Tento spôsob stravovania určený na znižovanie váhy vychádza z vedeckého výskumu Georgesa L. Blackburna, profesora na Harvard`s Medical School, ktorý vyvinul v sedemdesiatych rokoch 20. storočia.

Pri štúdiu biochemických, metabolických a psychologických následkov chudnutia pozoroval, že organizmus, ktorý prijíma obmedzené množstvo potravy, získava potrebnú energiu zo svalovej hmoty, a nie z tuku, ako sa ľudia mylne domnievali. Zníženie váhy bolo teda spôsobené úbytkom svalovej hmoty.

Profesor Blackburn objavil jedinečnú schopnosť proteínov (bielkovín) chrániť svalovú hmotu. Z toho vyplýva, že ak znížime príjem sacharidov (vrátane cukrov) a tukov a konzumujeme presne stanovené množstvo proteínov, oganizmus čerpá energiu z tukov, nie zo svalov.

To je spôsob ako schudnúť, pričom svalovej hmoty teda neubúda, zatiaľ čo objem tukov klesá. Keďže telo neprijíma nadbytočné tuky a cukry, organizmus automaticky spaľuje uložené tuky v tele (proces nazývaný ketóza).

Výrobky, ktoré Vám ponúka diéta gouté, nie sú výživovými doplnkami, ale jedlom. Rozdiel medzi bežnými potravinami a jedlami gouté spočíva v pomere bielkovín k sacharidom a tukom. Jedlá gouté majú vysoký obsah bielkovín a nízky obsah sacharidov a tukov (sacharidy a tuky sú príčinou obezity), u bežných jedál je tento pomer opačný.

V našom eshope nájdete rôzne instantné a hotové slané jedlá, sladké jedlá a proteínové nápoje.

PRE KOHO JE PROTEÍNOVÁ DIÉTA GOUTÉ URČENÁ?

Cieľom bielkovinovej diéty je dosiahnuť úbytok telesného tuku pri zachovaní svalovej hmoty. Je vhodná na znižovanie telesnej hmotnosti u ľudí trpiacich nadváhou a obezitou, ako i pre športovcov, ktorí si chcú vysokoproteínovými jedlami a nápojmi udržať líniu a výkonnosť.

Neodporúča sa tehotným a dojčiacim matkám. V prípade vážnejších chorôb konzultujte nasadenie diéty s vaším lekárom. Tieto upozornenia neznižujú zdravotnú nezávadnosť potravín gouté, ktoré sú produkované v súlade s legislatívou EÚ. Upozornenie vychádza z odporúčania pre tehotné a dojčiace matky konzumovať čo najzdravšiu prirodzenú stravu. Ak niekto trpí vážnejšou chorobou, je vhodné konzultovať s lekárom akúkoľvek diétu, nie len proteínovú. Pri problémoch s obličkami treba dbať, aby neprišlo k dlhodobému prekročeniu odporúčanej dennej dávky bielkovín (0,8 g – 1 g na kilo váhy) a následnému zaťaženiu obličiek.

VÝHODY PROTEÍNOVEJ DIÉTY GOUTÉ

 • účinná pri chudnutí – pri dodržaní pravidiel rýchly a trvalý úbytok váhy,  následná dlhodobá nízkosacharidová diéta je prevenciou pred jojo efektom,
 • znižuje objem telesného tuku, nie svalstva,
 • vysoký pomer proteínovej energie a nízky objem sacharidov a tukov v porovnaní s inými  potravinami bežne dostupnými na trhu,
 • jednoduchá a rýchla príprava jedál,
 • vhodná pre športové typy, ktoré síce nebojujú s nadváhou, ale chcú konzumovať vyšší príjem proteínov, a tým si udržať štíhlu líniu a zachovať svalovú hmotu,
 • bezpečná – neohrozuje zdravie,
 • zloženie jednotlivých výrobkov vychádza z platných legislatívnych noriem EÚ,
 • zníženie obezity je prevenciou pred mnohými civilizačnými chorobami. Navyše organizmus sa znížením hmotnosti detoxikuje. Užívanie prírodných antioxidantov (viď antioxidanty v časti Jedálniček) zvyšuje detoxikačnú účinnosť diéty

4 ETAPY AKO SCHUDNÚŤ S GOUTÉ

Počiatočná váha DO 80 kg Počiatočná váha NAD 80 kg
Etapa Trvanie etapy Počet instantných jedál (vreciek) Počet instantných jedál (vreciek)
1. 7-14 dní 4 instantné jedlá – pomer proteínovej energie aspoň 65% + 1 jedlo zo zeleniny 5 instantných jedál + zelenina (7 dní)

4 instantné jedlá + 1 jedlo zo zeleniny (14 dní)

2. cca 14 – 21 dní 3 instantné jedlá + 2 klasické nízkokalorické jedlá 3 instantné jedlá + 2 klasické nízkokalorické jedlá
3. cca 21 dní 2 instantné jedlá + 3 klasické nízkokalorické jedlá 2 instantné jedlá + 3 klasické nízkokalorické jedlá
4. neobmedzene 1 instantné jedlo + 4 klasické nízkokalorické jedlá 1 instantné jedlo + 4 klasické nízkokalorické jedlá

Jedzte 5x denne v približne trojhodinových intervaloch, vynechanie chodu narušuje priebeh diéty.  

Jedlá gouté delíme podľa hodnoty “Pomer proteínovej energie k celkovej energii” (túto hodnotu uvádzame v % pod názvom každého výrobku) do troch kategórií:

a) Instantné (práškové) jedlá a nápoje s hodnotou “Pomer proteínovej energie k celkovej energii” vyššou ako 65 %. V prvej etape (viď tabuľku vyššie) konzumujte len tieto jedlá. Keďže všetky jedlá a nápoje  s hodnotou nad 65% majú porovnateľnú energetickú hodnotu, je jedno, či si za jedlo zvolíte polievku, omeletu, nápoj, dezert…. Môžete ich konzumovať v ľubovoľnom poradí.

b) instantné (práškové) jedlá a nápoje s hodnotou “Pomer proteínovej energie k celkovej energii” nižšou ako 65 %,

c) hotové jedlá (všetky nepráškové jedlá – tyčinky, cestoviny, napolitánky, krekry…)- tie majú najnižšiu hodnotu  “Pomer proteínovej energie k celkovej energii”. Tieto hotové jedlá môžete konzumovať ako náhradu “klasického nízkokalorického jedla” uvedeného v tabuľke, prípadne ako náhradu sladkostí, ak nie ste v prvej fáze.

– Počet jedál, ktore treba konzumovať v prvej fáze, závisí od vašej počiatočnej váhy. Neodporúčame konzumovať viac ako 1g bielkovín na 1kg vaše telesnej váhy (teda ak vážite 70 kg, nekonzumujte denne viac ako 70 g proteínov). Instantné jedlá gouté obsahujú cca 18 g proteínov v jednom sáčku (rozsah od 15 g do 20 g).

– Pod instantným jedlom sa rozumie vrecko s instantným obsahom (slané, sladké, nápoje). Klasické jedlo viď nižšie v jednotlivých etapách.

– Všetky instantné jedlá – slané, sladké , nápoje – majú porovnateľnú energetickú hodnotu a obsah proteínov, preto je v princípe jedno, ktoré jedlá a v akom poradí si zaradíte do jedálnička.

1. etapa

1. etapa (obvykle trvá cca 7-14 dní – očakávať môžete zníženie telesnej hmotnosti o cca 5 kg a viac) pozostáva zo štyroch/piatich práškových proteínových jedál denne. Piate jedlo pozostáva z dusenej / varenej povolenej zeleniny alebo z jedla gouté. Zeleninu môžete tiež konzumovať kedykoľvek počas dňa v neobmedzenom množstve.

Dodržujte pitný režim (cca 2 litre tekutín denne počas všetkých štyroch etáp – čistá voda, nesladené minerálky, zelený čaj, káva bez cukru, do kávy možno pridať 1 lyžičku nízkotučného mlieka).

Povolená zelenina v 1. a 2. etape: (konzumovať ju môžete surovú, varenú alebo dusenú, korenie pridávajte podľa vlastnej chuti): brokolica, karfiol, špenát, kapusta, kel, zeler, pór, fenikel, čerstvé huby, špargľa, baklažán, patizón, žerucha, poľníček, šaláty, sója (klíčky), fazuľové struky, reďkovka, uhorka, rukola, tekvica, cuketa, granulovaný cesnak.

Prvé dni nebudú jednoduché – telo začína čerpať z uložených tukov (proces ketózy) a dochádza k naštartovaniu prednostného spaľovania tukov. Na plné rozvinutie ketózy, ktorá spontánne tlmí pocit hladu, dochádza po 48 -72 hodinách.

2. etapa

2. etapa (obvykle trvá 14-21 dní, úbytok váhy cca 4 kg a viac) pozostáva z troch/štyroch práškových proteínových jedál + jedného jedla pripraveného z dusenej / varenej zeleniny (alebo si vyberiete jedlo gouté) a jedného zo surovín s vysokým obsahom bielkovín a minimálnym obsahom tukov a sacharidov, napr. chudé mäso, ryby, morské plody, kura na šampiňónoch – jedlo gouté, vaječné bielky.

V prvých dvoch etapách GoutéDiet nie sú povolené žiadne ďalšie sacharidy alebo tuky!

3. etapa

3. etapa (obvykle trvá 21 a viac) pozostáva z dvoch/troch práškových proteínových jedál + jedného jedla pozostávajúceho z varenej / dusenej zeleniny (alebo si vyberiete jedlo gouté) a dvoch jedál pripravených zo surovín s vysokým obsahom bielkovín a nižším obsahom tukov a sacharidov (napr. raňajky a obed; ako príloha sa môže podať ryža, zemiaky, 1 ks celozrnného pečiva, niektoré druhy zeleniny, ovocie.) vhodné sú 2 lyžičky kvalitného zdroja omega-3 kyselín – rybí tuk, panenský ľanový olej, repkový olej, orechový olej, morské riasy.

Povolená zelenina v 3. etape: zelenina z 1. a 2. etapy + paradajky, paprika, červená repa – cvikla, artičoky, cibuľa, cesnak.

4. etapa

4. etapa – nie je diétou, ale zdravým životným štýlom, môže trvať mesiac, resp. časovo neohraničenú dobu. V tejto etape je odporúčané konzumovať jedno práškové proteínové jedlo, vhodné sú napr. proteínové raňajky alebo olovrant. Táto fáza vám umožní trvale si udržať optimálnu telesnú hmotnosť.

Naďalej sa treba vyhýbať strave s vysokým obsahom tukov a sacharidov. Dlhodobý životný štýl má zásadný význam pre zníženie váhy bez obávaného jojo efektu!V 4. etape sú povolené všetky druhy zeleniny.Ak po čase kvôli zlej životospráve priberiete zopár kg, začnite diétu od druhej etapy.

Dĺžka diéty v každej etape závisí od vašej počiatočnej hmotnosti a cieľa, ktorý chcete dosiahnuť.

– Počet jedál, ktore treba konzumovať v prvej fáze, závisí od vašej počiatočnej váhy. Neodporúčame konzumovať viac ako 1g bielkovín na 1kg vaše telesnej váhy (teda ak vážite 70 kg, nekonzumujte denne viac ako 70 g proteínov). Instantné jedlá gouté obsahujú cca 18 g proteínov v jednom sáčku (rozsah od 15 g do 20 g).

– Pod instantným jedlom sa rozumie vrecko s instantným obsahom (slané, sladké, nápoje). Klasické jedlo viď nižšie v jednotlivých etapách.

– Všetky instantné jedlá – slané, sladké , nápoje – majú porovnateľnú energetickú hodnotu a obsah proteínov, preto je v princípe jedno, ktoré jedlá a v akom poradí si zaradíte do jedálnička.

VŠEOBECNÉ PRAVIDLÁ AKO SCHUDNÚŤ S GOUTÉ

 • Počas diéty dodržujte všeobecné pokyny zdravého stravovania. Dodržujte pitný režim, vyhýbajte sa sladeným nápojom,
 • dbajte na prísun minerálov (draslík, sodík, horčík, železo, vápnik, zinok, selén, jód), kvôli vyššiemu detoxikačnému efektu a celkovému blahodárnemu vplyvu na zdravie konzumujte antioxidanty. Viac o zdrojoch minerálov, vitamínov a antioxidantov sa dočítate v blogu Minerály, vitamíny, antioxidanty,
 • pri bielkovinovej diéte gouté dodržujte všeobecné pokyny zdravého stravovania, v prípade vážnejších chorôb konzultujte nasadenie diéty s vaším lekárom,
 • vyhýbajte sa alkoholickým nápojom
 • všímajte si energetické hodnoty na potravinách, vylúčte všetko s vysokým obsahom sacharidov. Nekonzumujte smažené, pečené mäso.
 • Diéta sa neodporúča tehotným a dojčiacim matkám. V prípade choroby konzultujte nasadenie diéty s vaším lekárom! Pri dlhodobejšom užívaní bielkovinovej diéty odporúčame konzumovať max. 3 proteínové jedlá gouté denne (záleží od váhy klienta), aby neprišlo k prekročeniu odporúčanej dennej dávky bielkovín (0,8 g – 1 g na kilo váhy) a následnému zaťaženiu obličiek. Klientom, ktorí  sa odhodlajú na intenzívnu vysokoproteínovú diétu, resp. dlhodobo konzumujú vysokoproteínové jedlá odporúčame, aby si vo vlastnom záujme dali urobiť preventívne vyšetrenie obličiek.

Tvorba web stránok INOVATIVE